Egzotyczne przekąski – chińskie specjały z kaczki

Egzotyczne przekąski – tym razem tematycznie – przetwory z kaczki, obydwa pochodzące z Chin. Kaczka brzmi niewinnie, skrzydełko  – całkiem normalnie, ale druga przekąska to kaczy języczek… 🙂 . Na opakowaniach nie ma normalnych liter, więc dużo więcej szczegółów nie mogę podać, trzeba będzie się przekonać w praktyce. Degustacja odbyła się wspólnie z przyjaciółmi.

Egzotyczne przekąski - Chińskie specjały z kaczki

Egzotyczne przekąski – Chińskie specjały z kaczki

kacze skrzydełko

Kacze skrzydełko okazało sie byc rzeczywiście skrzydełkiem – z koścmi w środku, bez pierza. Jest upieczone i pokryte pikantnym sosem. Niewiele z niego można odskubać, ale chyba na tym zabawa polega, żeby to ogryzać. Odpowiednik naszych skrzydełek kurczaka. Wszystkim smakowało, może odrobinę za ostre, ale do w końcu zakąska

Chińskie przekąski z kaczki - skrzydełko i języczek

Chińskie przekąski z kaczki – skrzydełko i języczek

kacze języczki

Języczek jest długi i w środku posiada rodzaj kostki lub twardej chrząstki, po obraniu zostaje kawałek mięska. W smaku jest naprawde dobre – znowu smak pieczeniowy, ale nie tak ostry jak skrzydełko. Pomijając to, czym jest – całkiem smaczna przekąska.

Egzotyczne przekąski - Chińskie specjały z kaczki - skrzydełko i języczek

Egzotyczne przekąski – Chińskie specjały z kaczki – skrzydełko i języczek

 

Przekąski mnie trochę zaskoczyły – przede wszystkim swoim smakiem. Spodziewałem się udziwnień, a tymczasem miały intensywny zapach i smak pieczonej kaczki, z przyprawami oczywiście. Naprawdę były smaczne, chociaż ich spożywanie wymaga pracowitości – odskubywanie nieco przyschniętych fragmentów mięsa od skrzydełka… U nas takich skrzydełek na zimno się nie sprzedaje. Inna sprawa to,że pewnie muszą mieć odpowiednią ilość środków konserwujących, aby poleżeć na półce.

Recenzję można obejrzeć na kanale video Najsmaczniejszy Blog:

Zapraszam na kolejne spotkanie z przekąskami niedługo.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Egzotyczne przekąski – chińskie specjały z kaczki

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.